Park osiedlowy – przyjazny, zielony akcent Osiedla Słoneczne Wzgórza zrealizowany z myślą o naszych obecnych i przyszłych Klientach. Położony u zbiegu ulicy Warszawskiej i nowobudowanej ulicy Mariana Kołodzieja. Usytuowany od strony wschodniej Budynku zrealizowanego w etapie A. Budowę parku zakończyliśmy w 2009 roku. Układ kompozycyjny inwestycji wydziela trzy strefy funkcjonalne o odmiennym charakterze.

Pierwsza strefa wejściowa i plac centralny to miejsce wypoczynku, spacerów alejkami pod koronami klonów ‘Globosum’i robinii ‘Umbraculifera’. Plac centralny wyposażony został w ławki i pojemniki na śmieci. Roślinność w części centralnej charakteryzuje się wysoką atrakcyjnością kolorystyczną i dekoracyjną, jest zimozielona.

Strefa druga – plac przewidziany pod rekreację otoczony drzewami dąb czerwony.

Strefa trzecia – plac zabaw dla dzieci, zaprojektowano na rzucie koła z nawierzchnią piaszczystą z sąsiedztwem trawnika, który służy jako miejsce zabaw ruchowych małych pociech rodziców.
Całość terenu parku, osłonięto od wschodu grupą nasadzeń jodły kalifornijskiej i jodły koreańskiej z roślinnością leśną w podszyciu /tj. konwalie, kopytnik, paprocie/
Natomiast nawierzchnie piesze w parku wykonane są z kostki betonowej w dwóch kolorach. Przy doborze materiału roślinnego kierowaliśmy się warunkami botanicznymi poszczególnych gatunków roślin, odznaczających się wysoką estetyką, zachęcającą do odpoczynku i spacerów. Jak również szlachetnością gatunków takich jak: dąb czerwony, buk zwyczajny, grab pospolity, magnolia souliangiana czy jabłoń rajska. Mogących pełnić również funkcję edukacyjną.